Сидоров Денис 32

Оренда автомобілів

Історія Александров Ралі

2008 – Кубок Александрова

Рівно через рік після трагічної загибелі Андрія Александрова його друзі і соратники знов вийшли на старт болгарського ралі Слівен, щоб таким чином віддати дань пам’яті свого друга, колеги і вчителя. Разом з нагородами за призові місця в цій гонці вручався і спеціальний приз – Кубок Александрова. Володарем трофея став молодий і на той час маловідомий екіпаж Тодора Славова і Добромира Філіппова, який вразив організаторів високим результатом – перше місце в класі А7 і третє (!) в абсолютному заліку, завойоване на скромному Renault Clio R3!

Час показав, що аванси екіпажу були видані недарма: вже в 2009-му Славов провів повний сезон в чемпіонаті Європи, а за рік дебютував і в чемпіонаті світу WRC. Найвищим досягненням болгарина на сьогодні стало друге місце в Junior WRC на ралі Каталонія 2010 року.

Того ж року Кубок Александрова було вручено й українському екіпажу – відбулося це на ралі Галіція, третьому етапі національного чемпіонату, який проходив у Львові. Цього разу Кубок було вирішено вручити найшвидшому екіпажу, тобто тому, хто виграє найбільше спецділянок під час гонки. Таким екіпажем став київський дует Юрія Протасова і Олександра Горбика, який не тільки виграв ралі Галіція, але й згодом став абсолютним чемпіоном України з ралі 2008 року.

2009 – I Александров ралі

Вперше гонка під назвою Александров ралі була проведена там, де Андрій провів більшу частину свого життя – в його рідному місті, Одесі. Змагання, яке зібрало 47 учасників з усієї України, стартувало на одній з центральних площ Південної Пальміри, де організатори провели гарну та зворушливу церемонію відкриття гонки. На другий день спортсменам було запропоновано подолати шість спецділянок, які проходили біля села Мариновка, на трасі, що традиційно приймає гонки Кубка Лиманів.

Підсумок змагання вийшов досить-такі очікуваним: в гонці не знайшлося рівних чемпіону України Олександрові Салюку-молодшому, штурманом якого на цьому ралі була жінка Андрія, Оксана Александрова.

2010 – ІІ Александров ралі

Вже на другий рік існування Александров ралі отримало найвищий національний статус – статус етапу чемпіонату України по ралі. Разом зі зміною серії змінилось і місце проведення гонки – на цей раз Александров Ралі прийняла у себе столиця України. Як і в минулому році, урочиста церемонія відкриття змагань проводилась на одній з центральних площ Києва, після чого гонка переїхала в передмістя на спеціально підготовлені траси біля міст Боярка та Бишів.

Відмітимо, що це ралі було для українського чемпіонату багато в чому експериментальним і новаторським: вперше спортсменам належало подолати 120 км грунтових спецділянок за один день, причому з одним-єдиним заїздом до сервісного парку. Важке випробування погодою і трасою витримали всього 17 з 39 екіпажів, які стартували; переможцем ралі в абсолютному заліку став київський тандем Валерія Горбаня та Євгена Леонова.

2011 – ІІІ Александров ралі

В 2011 році, подовжуючи принцип ротації, Александров ралі вперше пройшло на Буковині – там, де Андрій Александров в останній раз стартував і фінішував в ралійній гонці. Андрій високо цінував карпатські спецділянки, називаючи деякі з них «українською Фінляндією». Недивно, що задоволені гонкою залишились не тільки учасники Александров Ралі Буковина, що знов мало статус етапу чемпіонату України, а й наглядач FIA Вольфганг Гасторфер. Його присутність на гонці пояснювалося тим, що це змагання в 2011 році мало статус міжнародної гонки-кандидата.

Високий рівень організації, відмінно підготовлені спецділянки, тісна боротьба у всіх класах учасників – все це стало підставою для включення Александров Ралі до Кубку Європи з ралі (Східної зони) на 2012 рік. Ну, а тріумфатором ралі зразку 2011 року став екіпаж Олександра Салюка-молодшого та Євгена Червоненко.